Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju – jakie tematy będą kluczowe w tym roku?

W sercu malowniczych beskidzkich krajobrazów Krynica Zdrój przygotowuje się do goszczenia elity ekonomicznej i politycznej Europy Środkowo-Wschodniej. To już kolejna edycja Forum Ekonomicznego, które przez lata stało się symbolem inspirujących dyskusji, ważnych decyzji i przełomowych partnerstw.

Historia forum ekonomicznego w Krynicy Zdroju

Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju to znane i cenione spotkanie kluczowych postaci ze świata biznesu, polityki, nauki, kultury oraz sportu. Od lat przyciąga elity Europy Środkowo-Wschodniej, a jego renoma i znaczenie rosną z każdym rokiem.

W historii forum goszczono tam prezydentów wielu państw, CEO wielkich korporacji czy światowej sławy naukowcy. Wydarzenie to stało się dla wielu znakiem jakości dyskusji o przyszłości Europy Środkowo-Wschodniej.

Forum Ekonomiczne – spotkanie liderów biznesu i polityki

Tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju startuje już 13 września 2023 roku. Zgodnie z informacją prasową, wydarzenie potrwa do 15.09.23. Urokliwa miejscowość w Beskidzie Sądeckim znów zamieni się w centrum dyskusji o kluczowych wyzwaniach stojących przed Europą Środkowo-Wschodnią.

Głównym tematem tegorocznego forum jest wzmocnienie bezpieczeństwa w obszarach: strategicznym, energetycznym i klimatycznym. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda podkreśla rangę tego wydarzenia, a także zapowiedział w nim swój udział. Głowa państwa zachęca też do odwiedzenia Krynicy liderów wielu innych krajów z Europy i innych części świata.

Forum Ekonomiczne nie będzie jedynie miejscem dyskusji. To przede wszystkim platforma do nawiązywania międzynarodowych kontaktów, budowania partnerstw i wymiany doświadczeń. Nie zabraknie liderów z różnych dziedzin: od naukowców, przez przedstawicieli świata biznesu, po artystów.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych paneli będzie Forum Koreańsko-Polskie. Współpraca Polski z Koreą w dziedzinach takich jak energetyka atomowa czy przemysł zbrojeniowy stawia nasze państwo w roli kluczowego partnera dla koreańskiego biznesu. W trakcie forum zostaną przedstawione najnowsze projekty i inwestycje realizowane przez firmy koreańskie w Polsce.

Nie mniej ważny jest temat sytuacji na Ukrainie. Współpraca i solidarność w obliczu trwającej wojny jest kluczem do stabilności w regionie. Polski biznes ma szansę odegrać ważną rolę w odbudowie Ukrainy po latach konfliktu. Dlatego też Ambasador Ukrainy w Polsce został zaproszony do współorganizacji części wydarzeń.

Podsumowując, Krynica Zdroju w dniach 13-15 września stanie się miejscem, gdzie kluczowe osoby decyzyjne z różnych dziedzin będą dyskutować o przyszłości Europy Środkowo-Wschodniej. To wyjątkowa okazja, aby poznać najnowsze trendy, nawiązać cenne kontakty i wpłynąć na kształt przyszłości naszego regionu.

Dla zainteresowanych więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie eventu: https://krynicaforum.pl/.